Četiri gola, pobeda i dosta briga za Partizan! Mitrović: Pokazali smo karakter

Šampion Srbije savladao je ekipu Rada sa 4:2 (2:0) u vrlo interesantnoj utakmici koja je imala čudan tok i u kojoj su crno-beli do same završnice strepeli za trijumf.

Posle prvih 45 minuta igre na Banjici niko nije mogao da pretpostavi da ćemo u nastavku gledati otorenu utakmicu u kojoj će se i domaćin pitati o konačnom rezultatu. Prve golove u crno-belom dresu na Banjici postigli su iskusni štoper Milan Mitrović i mladi napadač Đorđe Jovanović.

Iako je delovalo, naročito zbog izdanja u prvom delu, da je Petar Đuričković „iks“ faktor i da može maltene sam da donese bodove sa tradicionalno teškog gostovanja u Crnotravskoj. Nekadašnji vezista Radničkog najpre je poslužio kao na tacni Ognjena Ožegovića za drugi gol doskorašnjeg napadača Čukaričkog otkako je stigao u Partizan, da bi zatim sjajnim izvođenjem kornera omogućio štoperu Milanu Mitroviću da postigne prvenac za Parni valjak.

– Dočekala nas je teška utakmica posle duela s Napretkom gde smo kod kuće uzeli samo jedan bod – kaže Mitrović.
– Protiv Rada smo ušli dobro u meč, ali Partizan kao ekipa ne sme da dozvoli da se ovako opusti pri vođstvu. Važno je da smo na kraju pokazali karakter i uspeli da pobedimo. Možda je dobro da se i ovo desilo, jer ćemo izvući dobru pouku i nastaviti još jače – istakao je iskusni štoper, dodavši da mu je drago zbog prvenca u crno-belom dresu.
– Bitno je da uđem što pre u ritam i nadam se da ću pružati još bolje partije i davati još golova. Nadam se da je ovo samo početak. Ovo je moja druga utakmica i kao što sam rekao probaću što pre da uđem u ritam, kako bi sve izgledalo mnogo bolje! Došao sam pre dvadesetak dana i potrebno mi je kao i svima vreme da se uigram.

Opuštanja nema, već u četvrtak sledi meč protiv Dinama iz Kijeva.