DELIRIJUM U HUMSKOJ: Partizan pobedio Jang bojs, Grobari dočekali proleće u Evropi posle 13 godina

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom stadionu Jang bojs 2:1 (1:1) i kolo pre kraja grupne faze takmičenja obezbedili plasman u šesnaestinu finala Lige Evrope.

Crno-beli su se pridružili Dinamu iz Kijeva, koji je još ranije obezbedio prolaz dalje iz Grupe B.

Upravo će se ta dva tima sastati 7. decembra u Ukrajini u utakmici poslednje runde, koja će imati rezultatski značaj utoliko jer će se boriti za prvo mesto.

Sada je ekipa predvođena Miroslavom Đukićem načinila podvig.

Crno-beli su do pobede došli golovima Leandrea Tavambe i Ognjena Ožegovića posle drame u Humskoj.

Partizan je poveo već u 12. minutu kada je Tavamba dobro reagovao glavom posle prekida Jankovića.

Međutim, radost domaćina trajala je samo 13 minuta. Tada je Sulejmani izveo korner, Tavamba pogrešio, a Ngamaleu to kaznio.

Na novu eksploziju oduševljenja na tribinama čekalo se do 53. minuta kada je Ožegović krunisao najbolju akciju crno-belih večeras. Asistirao mu je Pantić.

U nastavku, kako je vreme odmicalo, gosti su vršili sve jači pritisak.

Tavamba je u 78. minutu mogao da otkloni sve dileme, prošetao se odbranom Jang bojsa, ali onda slabo šutirao.

Lider švajcarskog prvenstva je dodavao gas, Partizan se grozničavo branio i na kraju odbranio!