PRŠTALO je na Marakani, Zvezdi bod na kraju!

U prvom kolu Grupe H Lige Evrope, Crvena zvezda je na svom “Rajku Mitiću“ igrala nerešeno, 1-1 sa BATE Borisovim, prošlog četvrtak.

Nošena velikom podrškom sa tribina, Zvezda je pokušala da od samog starta nametne svoj ritam i izvrši pritisak na polovini rivala.

Ali, atmosfera na „Rajku Mitiću“ nije uplašia goste iz Belorusije, koji su u 11. minutu imali sjajnu priliu za vođstvo. Zvezdina odbrana je izigrana, lopta je stigla do Mirka Ivanića, koji sa nekih 12 metara pogađa prečku.

Imao je Milan Borjan nešto kasnije još jednu intervenciju, posle još jednog obećavajućeg napada gostiju, ali kako se bližio kraj prvog poluvremena, Zvezda je postajala sve opasnija.

U 32. minutu Ričmond Boaći je pokušao iskosa sa desne strane, gađao je bliži ugao, ali je pogodio samo spoljni deo mreže. Potom je u par navrata sve opasnije pretio Nemanja Radonjić, u svom stilu, iskosa sa leve strane, da bi Boaći u 40. minutu stavio na muke golmana Šerbinskog koji je odlično intervenisao.

Zvezdin pritisak je nastavljen i početkom drugog poluvremena, ali ovoga puta doneo je i željeni rezultat.

Pohvale su „Pljuštale“ na Tviteru: „OVO JE ZVEZDA!“

Iako je pobeda izostala navijači Crvene zvezde nemaju šta da zamere svojim ljubimcima.